logo

Bendruomenės
PDF Spausdinti Email

 

KUPIŠKIO RAJONO BENDRUOMENIŲ KONTAKTAI >>


 

 

Juodpėnų vaikų žaidimo aikštelė - KvietimasSavaitgalį, rugsėjo 13 d. Juodpėnuose šeimų šventė. Vaikų žaidimų aikštelės atidarymas

 2015 m. rugsėjo 13 d.

 

 

 

 

 

 

 A4-Grybų švente pKupiškio bendruomenių sąskrydis - Grybų šventė Šimonyse rugsėjo 19 d. 

2015 m. rugsėjo 19 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tai mes! Devyniasdešimtmečiui dienas Skapiškyje skaidrina teatras

 

 

Žinių radijas kartu su Socialinės apsaugos ministerija ir socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene vykdo bendruomenių projektą „Tai mes“. Laidos filmuojamos įvairiuose Lietuvos regionuose, video transliuojami per Žinių radiją ir internetų, taip pat talpinami ir socmin.lt: http://www.socmin.lt/lt/nevyriausybiniu-organizaciju-sektorius/bendruomenes-tai-mes.html  tinklalapyje.

 

 


 

Anykščių bendruomenių verslumo renginys sutraukė daugiau nei 150 dalyvių

2015-02-26

Š.m. vasario 25 dieną Anykščiuose vyko bendruomenių verslumo renginys „Verslas kartu“. Renginį organizavo Anykščių verslo informacinis centras kartu su Anykščių rajono savivaldybės administracija ir jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ dalyviais Migle Satkauskaite ir Eimantu Matulaičiu. Renginio metu pristatytas JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvių Anykščiuose sukurtas pirmasis Lietuvoje vietos bendruomenių verslo paramos tinklas.

 

Daugiau apie renginį: http://goo.gl/E4QJhW

Renginio „Verslas kartu“ akimirkos: http://goo.gl/7CSnwa

 Pelno nesiekiančių organizacijų apmokestinimo ypatumai

 


 

 

 

Antašavos miestelio bendruomenės knyga „Antašava“ pagal projektą „Gėlėtą nuotaiką sukurkime kartu“ Nr. LEADER-11-KUPIŠKIS-02-002

 


 

 JUODPĖNŲ BENDRUOMENĖS KNYGA „Mūsų Juodpėnai ir mes“ pagal projektą „Ateitis prasidėjo vakar“ Nr. LEADER-13-KUPIŠKIS-04-002

 

 


 

 

pataisytas antras-page-001 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Alizavos bendruomenės projektas ,,Žolinės-žemės Dievo šventė” video reportažą galite žiūrėti paspaudę šią nuorodą: http://www.temainfo.lt/zoline-prasideda-baznycioje/ 

 

 


 

Uoginių trasoje vyks autokroso varžybos

2013 m. spalio 13 d.

35 coliai skelbimas 09 30

 


 

 

 

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras įgyvendino projektą „Kupiškio dvarų romantika“

2013-09-20

dvarai-ekskursija-stovykla2 p

 

 2013 m. rugsėjo 20 d.  Komarų dvare įvyko baigiamasis projekto „Kupiškio dvarų romantika” renginys. Baigiamojo renginio metu dalyvavo  svečiai iš kitų bendruomenių, dvarų atstovai  ir kt. Renginio dalyvius nuotaikingai nusiteikę pasitiko Salamiestėnai. Pristatytos visos projekto metu įgyvendintos veiklos, įvyko reprezentacinis šventinis dvaro rūbų pristatymas. Įgyvendintas projektas taps svarbiu postūmiu pritaikant dvarų sodybas ar jų pastatus naujai paskirčiai.

Plačiau>>

 

 


 

 

Puponių projektas „Mažos tautos lobiai" įgyvendintas 

2013-09-29

DSC01235 p

 

 Puponių kaimo bendruomenė vykdo vietos projektą ,,Mažos tautos lobiai“  skirtą Tarmių metams. Projekto tikslas – skatinti pagarbą nematerialiam kultūros paveldui bei prisidėti prie Kupiškėnų tarmės gyvybingumo išlaikymo. Puoselėdami savo kultūrinį paveldą ir vykdydami vietos projektą pirmuoju etapu buvo apklausti kaimo šviesuoliai dar nepamiršę kupiškėniškos tarmės, surinkta medžiaga apie juos, parašytas scenarijus pagal kurį  ir buvo sukurtas  filmas  ,,Keravokim savo gimtų kalbų“. Pagaminta 70 vnt. DVD diskai.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pradėtas įgyvendinti Puponių projektas „Mažos tautos lobiai“

Clip0015

Kupiškio rajono VVG paskelbus ketvirtąjį kvietimą teikti paraiškas paramai gauti pagal  II prioritetą ,,Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas bei  partnerystės ir bendruomeniškumo skatinimas“, buvo imtasi konkrečių veiksmų – susirinkę bendruomenės nariai diskutavo, kad kaimas sensta, gyvoji tarmių tradicija sparčiai nyksta, o valstybė dar per mažai skiria dėmesio šiai padėčiai taisyti, tad Puponių kaimo bendruomenė nutarė rašyti projektą ,,Mažos tautos lobiai“ finansinei paramai gauti.  

 


 

Atnaujintos autokroso trasos krikštas – su gausybe virtimų

2013-07-22

autokr juost p

Praėjusį sekmadienį pirmą kartą buvo išbandyta atnaujinta Uoginių kaimo autokroso trasa. Į Kupiškio rajoną varžytis trečiajame Aukštaitijos mėgėjų autokroso etape susirinko net 35 dalyviai. Tai kol kas daugiausiai sportininkų sutraukęs etapas.

Plačiau>>

 

 

 


 

Puponių kaimo bendruomenės susitikimkas su rašytojo Juozo Baltušio dukra

 2013-07-05

Puponių 2013

 Š. m. liepos 5 dieną  Puponių kaimo bendruomenėje lankėsi rašytojo Juozo Baltušio dukra Rita Baltušytė. Didelis kaimo gyventojų būrys ją pasitiko prie akmens,  pastatyto  J. Baltušio atminimui, kad jis čia kadaise gyveno.Jurginės Salamiestyje

2013-04-21

Jurginės

Sekmadienį, balandžio 21 d., Jurginių šventė prasidėjo Salamiesčio parapijos bažnyčioje, kur Zarasų bažnytinis choras „Canticum“ (vadovas G. Gasparavičius) sužavėjo savo giesmėmis. Parapijiečių „pakermošė“ su svečiais vyko bendruomenės namuose.

Plačiau>>

 

 

 

 


Šepetiškiai jau turi gražią biblioteką

 2013-04-19

Šep bibl bibliotekininkeSaulėtą balandžio 19 dienos popietę vyko atnaujintos Šepetos bibliotekos atidarymas. Dar 2012 m. pavasarį Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka pagal Kupiškio rajono vietos veiklos grupės strategiją parengė projektą „Moderni biblioteka – bendruomenės informacijos ir saviraiškos centras“ (projekto vadovė – bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė). Jis įgyvendinamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų (strategijos priemonė „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“, veiklos sritis „Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“). 

Plačiau>>

 


Senojo Subačiaus bendruomenė atšventė 5-ąjį gimtadienį

2013-04-11

Subačiaus 5 gimtadienis

Senojo Subačiaus bendruomenė savaitgalį minėjo pirmąjį ženklesnį gimtadienį – oficialaus organizacijos įsikūrimo penkmetį, į kurį pakvietė ne tik bendruomenės narius, bet ir įvairius svečius. Šventė vyko buvusios mokyklos pastate įsikūrusiuose visiškai atnaujintuose bendruomenės namuose.

 

Plačiau>>

 

 

 


Floristė Jolanta Koncevičienė p

 

Velykų belaukiant

2013-03-25

Vėlyvą kovo 25 dienos popietę į  mokyklos salę  rinkosi Antašavos miestelio ir aplinkinių kaimų moterys, pakviestos į mokymus „Velykinių puokščių kompozicijos“. Šie mokymai Antašavos miestelio bendruomenės veiklų projekto „Gėlėtą nuotaiką sukurkime kartu“ dalis. Projekto vadovė Laisva Čiuliepienė. Plačiau>>

 

 


 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 95-ųjų metinių minėjimas vyko ir Salamiestyje

2013-02-20

p2170075

Salamiesčio bendruomenė kartu su Alizavos seniūnija, Kupiškio kūno kultūros ir sporto centru bei Salamiesčio pagrindine mokykla sekmadienį Salamiestyje surengė sporto šventę, skirtą Vasario 16-ajai paminėti.

Plačiau>>

 

 

 

 

 

 


 

Dviguba šventė Adomynėje

2013-02-16

 

Kaip niekada gausiai į Adomynės dvarą vasario 16-ąją rinkosi adomyniečiai ir svečiai. Juk proga — ne eilinė. Visa Lietuva šventė 95-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo metines. Šventiškai išpuoštoje salėje iškilmingai sugiedoję Lietuvos himną visi susirinkusieji buvo pasveikinti šio renginio vedančiosios bendruomenės pirmininkės Virginijos Pakalniškienės. Ji linkėjo, kad Valstybės atkūrimo dvasia visus lydėtų visą laiką, o išdidus Nepriklausomybės jausmas pažadintų kiekvienoje širdyje įkvėpimą kurti savo krašto gerovę, prisiminti garbingą šalies istoriją, tęsti kovotojų tradicijas, darbuotis mūsų šiandieninės valstybės labui ir ateities kartoms.

Plačiau>>


 

 

Kas savaitę vis kita rajono bendruomenė džiaugiasi įkurtuvėmis

2013-01-19

P1070627 p

 

Pagaliau ir Šimonyse nuaidėjo įkurtuvių šventė. Šimonių miestelio bendruomenės nariai, projekto rangovai, partneriai, Savivaldybės atstovai ir kiti svečiai sausio 19 d. sugužėjo į išgražėjusius ir šiltesnius Šimonių kultūros namus, po projekto įgyvendinimo tapusiais šiltais bendruomenės namais. Plačiau>>

 

 

 

 

 


Uoginiuose iškilmingai atidaryti renovuoti kaimo bendruomenės namai 

2013-01-14

 

Kupiškio seniūnijoje Uoginių kaime vyko renovuotų kaimo bendruomenės namų įkurtuvių šventė, kurioje dalyvavo ne tik uoginiečiai, aplinkinių kaimų gyventojai, kitų kaimo bendruomenių atstovai, bet ir Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, kartu su seniūnu Juliumi Vytautu Semėnu bendruomenei padovanojęs taip reikalingą stalą.

Plačiau>>

 


 

 

Meras domėjosi, kaip skirtingose seniūnijose vykdomi kaimo bendruomenių projektai 

2012-11-15

Savivaldybe juodpenu sale p

 

Turėdamas laisvo laiko, Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis stengiasi nuvažiuoti kurią nors iš šešių seniūnijų ir jos teritorijoje apžiūrėti, kaip vykdomi kaimo bendruomenių Europos Sąjungos lėšomis remiami projektai. Šįkart Savivaldybės vadovas lankėsi Šimonių seniūnijoje ir ten apžiūrėjo, kaip renovuojamas Juodpėnų kaimo bendruomenės namų pastatas, o Adomynės pagrindinėje mokykloje susitiko su bendruomenės pirmininke Virginija Pakalniškiene.

Plačiau>>

 

 


 

 

Kaimo bendruomenė „Miliūnai“ šventė įkurtuves

2012-11-26

Miliunu ikurtuves

Kaimo bendruomenė „Miliūnai“ penktadienį šventė įkurtuves po rekonstrukcijos atnaujintuose ir sunkiai beatpažįstamuose bendruomenės namuose. Šventėje dalyvavo ne tik aplinkinės kaimo bendruomenės, miliūniškiai, bet ir Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, Subačiaus seniūnijos seniūnas Vidmantas Paliulis, UAB „Dailista“ atstovai, Kupiškio VVG pirmininkė Neringa Čemerienė ir kiti suinteresuoti asmenys. Plačiau>>

 

 


Adomynėje įsižiebė vilties žiburėliai

 

Advento vakaras Adomyneje

 

 

Šaltą, žvarbią, vėjuotą sekmadienio popietę užpustytais keliais skubėjo adomyniečiai į senąjį dvarą. Čia jaukiai papuoštoje laisvalaikio centro salėje uždegė jau trečiąją – Pranašų žvakę Advento vainike. Čia vyko tradicinė bendruomenės Advento vakaronė, kuri šiemet vadinosi „Vilties liepsna“.

Plačiau>>

 

 

 


 

Grožio kūrimo pamokos Adomynėje

Adomyne Kaledos

 

Gėlės ir jų gaminiai mus lydi visą gyvenimą — kalendorinėse šventėse, šeimos sueigose, oficialiuose renginiuose. Floristiniai darbai emociškai papildo erdvę, įsiteikia iškilmingumo įspūdį, sukuria nuotaiką.

Plačiau>>

 

 

 

 


Sveikos mitybos paskaita Alizavos jaunimo centre „ALSJA“

 

Alsja kulinarine-popiete

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Senojo Subačiaus advento renginys

2012-12-08

Sen Subaciaus advento vakaras

 

 

 

 

 

Senojo Subačiaus bendruomenėje šių metų gruodžio 08 d. įvyko advento renginys: ,,Advento rimty - susimąstom ".

Plačiau>>

 

 


 

Tradicija tapusi netradicinio sūrio šventė Adomynėje

 2012-11-17

Asomynes surio svente

 Ko labiausiai reikia šiandien kaime gyvenančiam žmogui? Gal jam užtenka darbo ir vakarų prie televizoriaus? Dalis adomyniečių į šį retorinį klausimą turbūt atsakytų teiginiu „Taip“ ir todėl į kasmetinę sūrio šventę neatėjo, pasirinko tradicinį poilsį namuose. Žmonių pasyvumas, žinoma, liūdina, bet džiugu tai, kad Adomynėje yra ir kitaip manančių. Taigi lapkričio 17 dienos pavakare ir susirinkome į dvaro salę, į netradicinio sūrio šventę, kurią jau šešeri metai organizuoja Adomynės kaimo bendruomenės taryba ir laisvalaikio centras.

 

 

 

 


 

Vaiduoklių šventė

2012-12-08

Helovinas

Minint šią šventę dauguma kiemų dabinasi išskobtais moliūgais ir degančiomis žvakutėmis.Tokių kiemų šiais metais mūsų miestelyje (mažajame Subačiuke) buvo mažai, bet aktyviausiai ruošėsi jaunimas padedamas pirmininkės.

 

 

 

 

 

 


 

Kupiškyje lankėsi Raseinių krašto bendruomenė

2012-11-06

Raseiniu viesnage

 Spalio 6 d. Kupiškyje lankėsi Katunskių (Raseinių rajonas) kaimo bendruomenė, nutolusi nuo Šiluvos 7 km. Katunskių kaime gyvena apie 200 gyventojų, o iš jų net 150 gyventojų yra bendruomenės nariai. Šio vizito metu, kurio tikslas susipažinti su Kupiškio rajono bendruomenėmis, sužintoti kaip sekasi įgyvendinti projektus ir įgytą patirtį pritaikyti savo krašte, buvo aplankytos Puponių, Noriūnų, Valakų bei Senojo Subačiaus bendruomenės.

 

 

 

 

 

 


 

Senojo Subačiaus ekskursija su dviračiais

2012-08-31

Sen Subacius eskursija

 


 

 Akcija DAROM...2012

Akcija_darom_2012

Šiais metais rengiama „Darom... 2012“ akcija buvo jubiliejinė, 5-oji. Kaip ir kiekvienais metais, akcija „Darom“ vyko visoje šalyje, prie jos prisijungė ir Palėvenėlės bendruomenė, kuri savo kaime surinko šiukšles ir pasodino 100 vienetų pušelių.

Labai smagu, kad kiekvienais metais į kvietimą vienytis švarinant šalį atsiliepia vis daugiau tautiečių.

 

 

 

 


 

Puponių kaimo moterų ir mergaičių rankdarbių klubas pradėjo savo veiklą 

pUPONI_RAKDARBI_KLUBAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

kaimo_logo_geras_medium

 Sveikiname Adomynės kaimo bendruomenę!

2011-09-22 LR žemės ūkio ministerijoje paskelbti konkurso "Lietuvos kaime gera gyventi" rezultatai. Konkurso nugalėtojai : Adomynės, Dusetų, Ežerėlio, Kaulakių, Margininkų, Naisių, Pravieniškiškių, Sigutėnų, Smalininkų, Tiltų, Žemaičių Kalvarijų ir Skaisgirio miestelio bendruomenės.

Dalyvavusios bendruomenės bus paskelbtos ir apdovanoti š.m. lapkričio mėnesį organizuojamame renginyje.

Konkurso rezultatai

Antrojo etapo dalyvių paraiškos

Trumpas dalyvių pristatymas

 

 


 

 Puponiu_kaimo_derliaus_sventePuponių kaimo bendruomenės derliaus šventė

Norime pasidžiaugti įvykusia Puponių kaimo bendruomenės derliaus švente. Jos metu matėme įspūdingai išpuoštas skrybėles, rudens derliaus dėka pagamintus skanumynus, mini vaidinimą, derliaus ponią ir greičiausius cepelinų valgytojus. Taip pat džiaugėmės prasidėjusiu bendruomenės pastato remontu.

 

 

 

 

Pranešimas parengtas pagal Puponių kaimo bendruomenės informaciją


 

 ADOMYNĖS NAUJIENOS

2011 m. gegužė

Adomyne_atidarymas 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2011 m. balandžio 16 d.

Akcija DAROM... 2011

P1040737_darom_p

Palėvenėlės kaimo bendruomenės taryba nutarė, kad dalyvaus Lietuvoje skelbiamoje akcijoje „Darom...2011“. Aptarė labiausiai šiukšlinamus plotus, pasiskirstė organizaciniais darbais.

 Skaityti plačiau>>

 


 

2010 m. lapkričio 07 d.

P1010845_n

 

Adomynės kaimo bendruomenė atstovavo Kupiškio rajonui Vilniaus Kupiškėnų klube. Sostinėje gyvenantys žemiečiai susipažino su bendruomenės veikla, klausėsi Adomynės saviveiklininkų, vadovaujamų laisvalaikio centro vadovės Rimos Lapienienės bei meno vadovės Sigutės Kovienės, koncerto. Susitikime dalyvavo Kupiškio r. meras Jonas Jarutis ir Šimonių seniūnijos seniūnas Algirdas Kairys.

 

 

 


 

2010 m. spalio 22 d.

Picture_015_Antasava

 

 

 

 

 

Antašavos bendruomenės pirmininkė  išrinkta - Laisva Čiuliepienė ir suformuota 13 narių valdyba.

 

 


 

2010 m. spalio 18 d. 

Kaimo bendruomenių asociacijos pirmininke išrinkta - Zita Kaušakienė, o jos pavaduotojomis: Daiva Bubulienė ir Genė Žilinskienė.

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupiškio rajono vietos veiklos grupė